« Липень 2024 » | ||||||
Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 | 31 |
Тема: Практична робота №6: «Складання і виконання алгоритмів знаходження сум і кількостей значень елементів табличних величин за заданими умовами у навчальному середовищі програмування».
Мета:
Навчальна. Оволодіти практичними навичками створення та виконання програми опрацювання табличних величин у навчальному середовищі програмування, аналізу результатів виконання програм опрацювання табличних величин;
Розвиваюча. Розвивати навички самостійної роботи, вміння використовувати типові алгоритми опрацювання даних в різних ситуаціях під час роботи на комп’ютері;
Виховна. Виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Тип уроку: комплексне застосування знань, умінь і навичок.
План:
- Організаційний момент.
- Актуалізація опорних знань.
- Працюємо за комп'ютером.. Інструктаж з БЖД.
- Пудсумок уроку.
- Домашнє завдання.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
- Привітання.
- Відмічання відсутніх.
- Перевірка готовності учнів до уроку
2. Актуалізація опорних знань.
1. Для розв’язування яких задач опрацювання табличної величини можна використати наведені фрагменти?
a) s:=0; for i:=1 to 10 do s :=s+a[i];
b) k:=0; for i :=1 to 10 do If a[i] < 0 Then k :=k+1;
c) k:=0; for i:=1 to 10 do If a[i]=x Then k:=k+1;
2. З якою метою у наведеному фрагменті використано змінну f?
f:=false;
for i :=1 to 10 do
If a[i]=x
Then begin
f:=true; break;
end;
Який тип цієї змінної? Чи можна було б із цією самою метою використати змінну іншого типу? Відповідь поясніть.
3. Як потрібно змінити наведений фрагмент, щоб у ньому визначалося найменше значення елементів табличної величини?
max:= a[1];
for i:=2 to 10 do If a[i] > max Then max:=a[i];
4. Якщо в табличній величині кілька елементів мають найбільше значення серед значень усіх елементів цієї табличної величини, то фрагмент max:=a[1]; for i:= 2 to 10 do If a[i]>max Then max:=a[i]; визначає, який з них? Чи зміниться щось, якщо в розгалуженні змінити знак > на знак >=?
5. Для розв’язування якої задачі опрацювання елементів табличної величини можна використати наведені фрагменти? Порівняйте їх ефективність.
а) max:=a[1]; nmax:=1;
min:=a[1]; nmin:=1;
for i:=2 to 10 do
If a[i]>max
Then
begin
max:= a[i];
nmax:= i;
end
Else
If a[i]<min
Then
begin
min := a[i];
nmin := i;
end;
б) max:=a[1]; nmax:=1;
min:=a[1]; nmin:=1;
for i:=2 to 10 do
begin
If a[i]>max
Then
begin
max:=a[i];
nmax:= i;
end;
If a[i]< min
Then
begin
min:=a[i];
nmin:= i;
end;
end;
6. Для чого використовують властивість Memo1.Lines.Count багаторядкового текстового поля?
7. Для розв’язування якої задачі опрацювання елементів табличної величини можна використати такий фрагмент?
s:=0; k:=0;
for i:=1 to 10 do If a[i]>0 Then begin s:=s+a[i]; k:=k+1; end;
sa:=s/k;
У яких випадках під час виконання проекту із цим фрагментом може виникнути помилка?
Який тип цієї змінної? Чи можна було б із цією самою метою використати змінну іншого типу? Відповідь поясніть.
3. Працюємо за комп'ютером.
4. Підсумок уроку.
1.Чи всі завдання практичної роботи вам вдалося виконати?
2. Які завдання викликали труднощі?
3. Які питання у вас виникли в процесі роботи?
4. Яку тему необхідно повторити?
5. Домашнє завдання.
§ 6.1- 6.2 – повторити
Додаткові матеріали до уроку: