« Грудень 2023 » | ||||||
Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |

Тема: Схеми, діаграми на матеріалі інших предметів.
Мета:
Навчальна: Сформулювати поняття схема та діаграма, навчитись доповнювати пропущені дані в простих схемах, діаграмах;
Розвиваюча: Розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері;
Виховна: Виховувати самостійність та відповідальність.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.
План:
- Організаційний момент.
- Актуалізація опорних знань.
- Схеми, діаграми на матеріалі інших предметів.
- Фізхвилинка.
- Робота за комп’ютером.
- Підсумок уроку.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
- Привітання.
- Відмічання відсутніх.
- Перевірка готовності учнів до уроку
2. Актуалізація опорних знань.
1. Якими сервісами можно користуватися для розрахунку маршрутів?
2. Якими сервісами можно користуватися для віртуальних подорожей?
3. Як створити власну карту за допомогою онлайн сервісу карти Google?
4. Як додати мітку до власної карти?
3. Схеми, діаграми на матеріалі інших предметів.
4. Фізхвилинка.
Фізкультвправи - у пошані,
Ми їх дуже любимо,
За хвилинку відпочинем
І працювати будемо.
Раз, два - руки вище, вище голова,
Три, чотири - руки тихо опустили.
П'ять, шість, сім - стати тихо всім.
Хто зуміє присідати
І ногам роботу дати?
Раз - піднялись, два - присіли,
Хай мужніє наше тіло.
Хто ж втомився присідати,
Може вже відпочивати.
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.
Раз - встав весь клас.
Два, три - свою парту ти протри
Чотири, п'ять - на місце тихо сядь.
5. Робота за комп’ютером.
В графічному редакторі TuxPaint намалювати схему кабінета інформатики
Релаксація.
Працюючи за комп’ютером, не можна забувати про відпочинок для очей, адже вони теж втомлюються.
- Обертати очима по колу.
- Рухати вгору, вниз.
- Рухати вліво, вправо.
- Заплющити та розплющити очі.
6. Підсумок уроку:
1. Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці?
2. Що найбільше сподобалося?
3. Що запам’яталося?
4. Про що хотіли би дізнатися більше?
5. Що таке діаграма?
6. Навіщо використовують діаграми?
7. Що таке схема?
8. Навіщо використовують схеми?